Can't current decode data. Also, make sure your API key and location is correct. Verify your location from here https://openweathermap.org/find

Slovenci doma proti Kanadčanom za nadaljevanje uspešnega niza

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca bo danes začela nastope na drugem turnirju lige narodov. V dvorani Stožice se bo ob 20.30 pomerila s Kanado, ki bo prvi tekmec slovenskih odbojkarjev pred domačimi navijači.

Slovenci doma proti Kanadčanom za nadaljevanje uspešnega niza

Izbrana vrsta pod vodstvom Fabia Solija je prvi turnir v kitajskem Linyiju končala s tremi zmagami in enim porazom. Slovenci so po petih nizih premagali Kitajsko, Poljsko in Kubo, premoč pa priznali Japonski. Po uvodnem delu tekmovanja zasedajo šesto mesto med 18 reprezentancami in ostajajo v boju za uvrstitev na zaključni turnir.

Kljub dobrim rezultatom je strokovni štab opozoril na nihanja v igri, ki jih bodo skušali odpraviti že na domačem turnirju. Prva priložnost za to bo obračun s Kanado.

Kanadčani so na prvem turnirju v Ottawi dosegli zmago proti Franciji, tesno pa izgubili proti Nemčiji, Združenim državam Amerike in Turčiji. Na svetovni lestvici zasedajo 11. mesto, medtem ko je Slovenija šesta reprezentanca sveta.

Medsebojna statistika je na strani Slovenije. V ligi narodov sta se reprezentanci pomerili štirikrat, vse štiri tekme so dobili Slovenci. Uspešnejši so bili tudi na olimpijskem turnirju v Parizu leta 2024.

Pred večerno tekmo Slovenije bodo v Stožicah igrali še Bolgarija in Italija ter Ukrajina in Brazilija. Slovensko reprezentanco do konca turnirja čakajo še dvoboji z Bolgarijo, Brazilijo in Italijo.

Ob robu turnirja bo Odbojkarska zveza Slovenije pripravila tudi slovesnost v čast nekdanjima reprezentantoma Mitji Gaspariniju in Dejanu Vinčiću. Njuna dresa s številkama 6 in 9 bodo dvignili pod strop dvorane Stožice.